Podoloģija

Kvalitatīva pēdu aprūpe nav iedomājama bez podologa, šī profesija Latvijā ir ceļa sākumā, bet tai ir nākotne, ko jau daudzus gadu desmitus ir apliecinājušas citas pasaules valstis, kur šie speciālisti strādā diabēta pacientu aprūpes nodaļās, sociālās aprūpes centros, sporta centros, ambulatorās praksēs un citur. Podologs ir ārstniecības speciālists, kurš piedalās pacientu veselības veicināšanas, izglītošanas, ārstniecības un rehabilitācijas procesā.  Podologa kompetencē ir problemātiskas un/vai bojājumu skartas pēdas novērtēšana, ārstēšana, aprūpe un rehabilitācija, kas ietver pēdas apstrādi, lokālu medikamentozu ārstēšanu un individuālu palīglīdzekļu izgatavošanu vai pielāgošanu. Podologs ne tikai metodiski precīzi izpilda pēdu aprūpes procedūru, bet arī izpilda ārsta nozīmētās manipulācijas un ārstēšanu.

Atšķirībā no pedikīra meistara, kurš nodarbojas ar veselas pēdas apstrādi, podologs novērtē kāju nagu un pēdu ādas stāvokli, konstatē izmaiņas ādas un nagu struktūrā, veic pēdu izmeklējumus.

Problēmas, kuras piedāvā risināt podologs:

Kvalitatīva pēdu un nagu aprūpe ir nepieciešama jebkuram cilvēkam, kas rūpējas par savu kāju veselību, bet īpaši svarīgi to veikt - paaugstināta riska grupas pacientiem. Šajā grupā ietilpst pacienti ar asinsrites un jušanas traucējumi, kustību - balsta sistēmas hroniskas slimības; iegūtas vai iedzimtas centrālas un perifēras ģenēzes polineiropātijas (piem. cukura diabēts, multiplā skleroze, sekas pēc galvas smadzeņu tilpumprocesiem, traumatiskas parēzes, toksiskas polineiropātijas, poliartrīti, saistaudu sistēmas saslimšanas u.c.) vai pacienti ar paaugstinātu infekciju risku. Nevar nepieminēt gados vecākus cilvēkus, kuriem dažādu apsvērumu dēļ (redzes problēmas, kustību ierobežojums, iemaņu pavājināšanās utml.) ir grūtības pareizi aprūpēt savas kājas.


+371 67316362
+371 20252121


Brīvības 73, Rīga, LV-1010
(ieeja no Bruņinieku ielas)